Priboljški za Junake

Otrokom v času bivanja v bolnišnici pripadajo 3 obroki dnevno v sklopu bolnišnične prehrane. Zaradi specifičnih stranskih učinkov zdravljenja (slab apetit, slabosti, spremenjen okus, razjede v ustih in splošno slabo počutje) mnogim otrokom bolnišnična hrana ne ustreza.

V društvu si prizadevamo, da je na oddelku v posebni sobi za starše ves čas na voljo dodatna hrana za otroke: mleko, kosmiči, paštete, sokovi, mineralna voda z mehurčki, navadna voda, slani in sladki prigrizki … Za starše pa tudi kava in higienski pripomočki.Priboljške dostavljamo redno glede na porabo (1-2x na mesec).

Radi bi se zahvalili vsem, ki nam pri tem tako ali drugače pomagate – z donacijo priboljškov, s finančnimi donacijami ali s pomočjo pri dostavi in polnjenju sobe za starše. ❤️❤️

Ali ste vedeli, da Radenska (gazirana voda) zelo pomaga pri blaženju bolečin ob razjedah v ustih, ki so pogost stranski učinek kemoterapije? Radenska nam je priskočila na pomoč in nam redno dobavlja zalogo gazirane mineralne vode, pa tudi navadne vode in vode z okusom. Iskrena hvala za novo zalogo!

Zahvaljujemo se tudi Bar Bolšec, ki je omogočil ta dogovor in Trsnica in drevesnica Putar d.o.o za prevoz.

Z rednimi donacijami mleka pa so nam na pomoč priskočile Ljubljanske mlekarne. Iz srca se zahvaljujemo tudi njim.